A születéstől fogva fontos feladat a gyeremek játékok pontos megválasztása. A gyermekjáték nem csak örömforrás, hanem tanulási eszköz egyben. Játék közben a gyermek új készségeket is elsajátít és a meglévőket is erősíti, illetve életre hívja, olyan tudást amiről igazából sem a szülő, sem a gyermek nem tud. Ezeka készségek fontos szerepet játszanak a gyermek különböző fejlődési szakaszaiban, mivel életkoronként más-más készségek fejlődnek, erősödnek a gyakorlásokkal. Ilyenkor az agy olyan területeit stimulálják a játékok segítségével, amelyet a későbbi életszakaszain fognak használni.
A kreatívan gondolkodó gyermekek érzékszervei jobban fejlődnek. Érzékszerveik, gondolkodásmódjuk, tájékozódási képességük és önbizalmuk sokkal gyorsabban fejlődik és gyorsabban felismerik a különböző problémákra a válaszokat.
A képzelőerő fejlesztésével a kreatív gondolkodást fejlesztik a gyermekek számára és segítenek feldolgozni az őket ért új tapasztalatokat és eseméyneket.
Az érzékszervek stimulálására a legjobb megoldás a szines játékok és hanganyagok, amelyek segítik számolás, az írás és olvasás elsajátítását.
A gyermekek érdeklődését kiszélesíti az emberek, állatok és környezetük iránt a különböző ismeret terjesztő játékok, puzzlék és társasjátékok.
Azok a játékok, amelyek a szinezésre, vágásra, rajzolásra, dobásra-elkapásra ösztönzik a gyermekeket segítik a szem-kéz koordinációját, amely a későbbiek folyamán magabiztosságot és kiengyensúlyozottságot biztosít a gyermek számára.